İrem Kim ki?

Merhaba 🖐 Ben İrem. Bilgisayar mühendisiyim ve bir yazılım firmasında yazılım uzmanı olarak çalışıyorum. 

Üniversitenin son yılında kalkışmıştım ilk defa blog yazmaya, hem yazarken öğrenmek, hem de öğrendiklerimi unutmamak için kalıcı bir not alma yöntemi olduğunu düşünmüştüm ama bitirme üstüme üstüme gelince kalmıştı. Üniversiteden sonra aile işi sebebiyle proses otomasyonu alanında çalışmaya başlamıştım ve yazılımdan da uzaklaşmamak, ara ara kafamı dağıtmak ve yine öğrendiğim şeyleri not almak için blog yazmaya yeniden başlamıştım. Yoğunluk başladı, yıllar geçti, vakit ayıramadım ve yine ara verdim. 

Şimdiyse İstanbul’da bir yazılım firmasında sevdiğim işi yapıyorum. Hep sıkıldığım zamanlarda başladığım yazma işine ilk defa keyfim çok yerinde olduğu bir zamanda ve iş dışında bir hobi edinmemi söyleyen sevgili ekip liderimin tavsiyesi ile geri döndüm. Öğrendiklerimi not almak, yenilikleri takip etmek ve yazarken daha da iyi öğrenmek için gerçekten güzel bir yöntem. 

İşi bir kenara bırakırsak, gerçi sevdiğimden kendisini pek kenara bırakamıyorum, gezmeyi, izlemeyi, okumayı çok seviyorum. Ailemle zaman geçirmekten çok keyif alıyorum, tabi ailem olan arkadaşlarımla da. Söylemeden geçemem, bizim ailenin zeki ve afacan ufaklıklarına bayılıyorum! Ayrıca, Angel ve Eva isminde iki köpeğim, Luna isminde bir kedim var. Onları da çok seviyorum. Çiçeklerim var onları da çok seviyorum. Hayatıma pozitif duygular katan herkesi her şeyi çok ama çok seviyorum. Daha neler neler var da, anlarsınız zaten şöyle bir göz atarsanız notlarıma.

Daha fazla uzatmak istemiyorum, uğradığınız için teşekkür ederim.

Keyifli okumalar. Musmutlu günler!

İrem.