İspanyolca Öğreniyorum!

İspanyolca May 25, 2017 No Comments

spanish

Öğreniyorum dedim, ama umarım öğrenebilirim. Hedefim, çok ileri düzey olmasa da rahatça iletişim kurabilecek düzeyde İspanyolca öğrenmek.

Bugün 25 Mayıs 2017 ve ben bugün resmi olarak İspanyolca öğrenmeye başlıyorum. Nereden mi? Tabi ki YouTube 🙂 CultureAlley adında çok güzel bir kanal bulmuştum daha önce bunun için, çalışmaya da başlamıştım ancak düzenli olarak çalışmadığımdan dersleri bitiremedim. Bunun sebebi belki bir hedef koymamış olmamdı, bilmiyorum. Yine boşvermemek için yeni bir dil öğrenme hedefimi bloguma yazıyorum. Öğrendikçe de burada ders notlarımı paylaşacağım.

Bu arada söylemek istediğim bir şey var, Netflix’ten Cable Girls adında İspanyolca bir dizi takip ediyorum ve daha önce yine aynı YouTube kanalından İspanyolca çalışmış olduğum için öğrenmiş olduğum bir çok şeyi, diziyi izlerken seçebildiğimi ve anlayabildiğimi farkettim. Bu sebeple, eğer düzenli olarak çalışırsam başarabileceğime inanıyorum. Başarmakta istiyorum çünkü Türkçe ve İngilizce dışında bir dili biraz da olsa anlayabiliyor olmak inanılmaz keyif veriyor.

Neyse çok uzatmadan yeni bir dil öğrenme serüvenime başlamak istiyorum. Hedefimde İspanyolca var. Bakalım YouTube’dan video izleyerek yeni bir dil ne kadar öğrenilebiliyor.

 

İrem.

 

Not: Yazı içeriğinde bulunan fotoğraf, 2015 yılının Şubat ayında Madrid’te kısa bir haftasonu tatili için bulunduğum zaman çekmiş olduğum, Madrid Kraliyet Sarayı’nın bir fotoğrafıdır.

irem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir